inimene, rasedus

MERLIIS SULG: Maagiline madalatants toetab kehaga ühenduse saamist

Merliis Sulg on naiselikkuse edasikandja Eestis. Ta viib iganädalaselt läbi mandalatantsu, korraldab erinevaid naisretriite, kontserte ja on Eestisse toonud rohkelt väekaid õpetajaid.

Merliis__Ruudu2017_28

Kirjelda palun lühidalt, mis on mandala tants?

Mandalatants on justkui muusikaga meditatsioon, mitmetasandiline energia harmoniseerimise praktika, kus teeme oma kehaga Püha Geomeetria printsiipide järgi loodud tantsulisi mandalakujulisi liigutusi.

Miks on naisele oluline mandalatantsu harrastada?

Mandalatants on naisele oluline, sest aitab nii füüsilisel tasandil kui ka vaimsel tasandil toetada naiseks olemist.

Väga paljud naised on tänapäeval kaotanud sideme oma kehaga, sest istuv töö, vähene liikumine ja stressitase viivad meid järjest kaugemale iseendast – oleme siis nagu muusikainstrument, mis pole hääles.

Mandalatants aitab tuua meid tagasi oma keha juurde, sest teeme harjutusi, mis aitavad taastada keha ideaalset vormi just rühi mõistes ning liigume sügavamale iseenda sisse, saavutades kontakti ka oma naiseliku harmoonilise olemusega.

Läbi kaheksate, spiraalide ja voolavate liigutuste, mida me tantsides teeme, kogume justkui kokku kõik oma olemuse osad, ühendame need omavahel ning see ühendamine toimub just meie peenenergia tasandil, nais- ja meesenergiaid tasakaalustades. Peale praktikat kogeb naine suuremat “ühenduses olemise” tunnet, üksolemisest, rahu ning tasakaalu enda sees.

Läbi sügava ja teadliku tantristliku hingamise, mida kogu praktika vältel kasutame, vabastame kehast blokeeringuid ja mürke ning loome sügava kontakti oma kehaga. Igapäevaelus ollakse harjunud pinnapealselt hingama ning enda sisse peitma kõikvõimalikke tundeid ja ka realiseerimata jäänud soove, mis niiviisi kuhjudes hakkavad meie vastu töötama, võtavad ära iseendaks olemise ruumi. Samuti saavutame selliselt hingates ja liikudes kontakti oma emakaga – naiselikkuse keskusega ning tugevdame ja täidame energiaga intiimlihaseid. Läbi selle tärkab õitsele ka meie seksuaalsus ja sisemine naiselikkus.

See eespool mainitu on vaid osa kasuteguridest, mida mandalatantsu praktiseerimine kaasa toob. Lisaks leidub veel palju-palju meelt ja vaimu toitvaid kvaliteete, mida seda naiste templitantsu praktiseerides kogeda võib. Toidame oma kehasid, mõtteid ja emotsioone pehmuse, painduvuse, kerguse ja loomuliku olemise seisundiga.

Kas sel on mõni positiivne omadus/kasulik nüanss ka raseduse ajal?

Jah, kindlasti on mandala tants väga kasulik ka rasedale naisele. Raseduse ajal on palju sportimise viise mitte nii kasulikud ja soovitatavad ning liikumisvõimalused ning ka naise enda võimekus väheneb. Samas on väga oluline, et naine jääks liikuvaks, voolavaks ja painduvaks kogu raseduse vältel. Eelkõige aitab liikuvus ära hoida igasuguseid valusid, mis võivad tekkida, samuti aitab liikumine ka energial kehas paremini liikuda – see annab üldiselt parema enesetunde.

Ning loomulikult on mandalatantsu liikumised eriti kasulikud, et end sünnituseks valmistada. Mida painduvam ja elastsem on keha (loe: mida paremini kehavedelikud liiguvad), seda kergem on sünnituse ajal.

Mandalatantsu tunnis töötame palju puusade piirkonnaga ning see on just see piirkond, millega rase naine tugeva kontakti peaks looma, et sünnituse ajal paremini toimuvat tunnetada, sügavamalt lõdvestuda saaks ning ka lihaseid tunnetaks. Just vaagnapõhja lihastele pööratakse mandalatantsu liikumises ja hingamises tugevalt tähelepanu, eesmärgiga hakata oma intiimlihaseid paremini tajuma ja juhtima. Samuti on tantsu ajal pilk vaid oma kehas ning läbi sellise sisevaatluse õpime oma kehaga paremat kontakti saavutama.

Merliis__Ruudu2017_94

Räägi natuke ka oma taustast – kaua sa oled mandala tantsuga tegelenud ja kuidas selleni jõudsid?

Mina olen mandalatantsuga tegelenud üle kolme aasta ning minu teekond selleni algas ühest Peruquois naiselikkuse kursusest, kus ta tutvustas mõndasid liigutusi, mis koheselt kuidagi nii tuttavad ja sobivad tundusid. Leidsin viisi, kuidas esialgu interneti teel kodus harjutama hakata ning siis juba esimene õpetaja Eestisse tuua – minu soov seda tantsu õppida oli nii suur. Sellest kõigest sai alguse imeline teekond iseendani, oma sügava tõeni. Läbi selle kolme aasta hakkasin avastama oma keha ja kogu seda suurt tarkust, intelligentsust, mis seal peidus oli. Väga palju minu elus muutus, loomulikult suurema harmoonia suunas. Sain vastused oma küsimustele, mis kuskil minu sees peidus olid. See on nagu integratsioon – terviku mõistmine.

Tänaseks olen ka ise rase, oma teise lapse ootel. Jätkan tantsimist ning naiste mandalatantsu ringi läbiviimist, naudin seda väga. Kuna kogu see periood tantsides oli justkui ettevalmistus raseduseks ja naise keha sügavamaks mõistmiseks, siis tundub väga loomulik ja kasulik, et jätkan samas energias.

Tants annab mulle energiat, paneb keha rõõmustama ja loob ühenduse kollektiivse naisenergiaga. Tunnen, et minu missioon on ka siin maailmas midagi ära teha just nii naisi juhendades, inspireerides ja ühendades. Olen siis õigel teel, oma hinge teel.

Rasedana tantsides tunnen, kuidas keha vajab just sellist ettevalmistust sünnituseks, et puusad oleksid lahti, kogu keha voolav ja nõtke. Ning tundub, et isegi sünnitusel tantsin ja kasutan mandalatantsu tehnikaid, et end toetada, sest ka iidsetel aegadel kasutasid naised sünnituse ajal just templitantse ning tantsides kogen justkui kogu naisenergia toetust. Kehaline kannatus kaob, kui ühendame end sellisesse suurde allikasse. Ja see allikas on kättesaadav kõigile, nii rasedatele kui mitterasedatele praktiseerijatele! Läbi kohalolu ja selle praktika on meil võimalik välja astuda oma ohvrimustrist ja teistest mittetoetavatest mustritest.

Üks asi on see, kui üritan sõnadesse panna midagi, mida olen kogenud praktiseerides. Tule ja proovi ka ise, siis saab ehk minu jutt ka sinu sees kogemuse näol tähenduse.

 

Rahvusvaheline mandalatantsu kursus koos selle looja Maya Mandalaga toimub eestis juba 29.06-4.07.

Vaata lähemalt SIIT.

 

 

Uued mandalatantsu tunnid algavad taas sügisel. Hoia end kursis Sunara Fb lehe kaudu SIIT.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s