inimene, kogemus, rasedus

Karolin Kuusik: 2 rasedust, 2 erinevat kogemust

Moelooja ja stilist Karolin Kuusik sai eelmise aasta lõpus teist korda emaks. Tema poeg Lev on pea 3,5-aastane ja tütar Anita paarikuune.

Processed with VSCO with e1 preset
Autor: Mari-Liis Suvi

Sa olid just teist korda rase. Kuidas Sinu rasedused möödusid? Kas neid saab omavahel võrrelda ka?

Mõlemad rasedused olid üsna erinevad, kuid oli ka sarnasusi. Mõlema puhul tabas mind esimeseks kolmeks kuuks meeletu söögiisu – kõht oli iga 2-3 tunni tagant karjuvalt tühi ja hakkas valutama, kui kohe korralikku toitu ei saanud. Esimese puhul ei olnud iiveldust, teise puhul aga esimesed kolm kuud oli. Seedimine oli ka korrast ära, mistõttu tundsin end alguses üsna halvasti.

Esimese raseduse ajal tabas mind 7. kuul puusavalu, mille pärast lonkasin paar nädalat, kuid selle sain spetsiaalselt rasedatega tegeleva kiropraktiku abiga korda. Väike paistetus oli mõlema raseduse lõpus. Teisel korral olid lapse liigutused kuidagi eriti selged ja vahel oli tunne, et ta pidas seal kõhus suuremat sorti pidu.

Minu kogemuse järgi oli suvel lihtsam rase olla, riietuda oli kergem. Kui jalad paiste läksid, lõikasin suvemokassiinid lihtsalt tagant katki. Õiget talvejopet ma sel talvel kanda ei saanudki, sest ükski ei mahtunud selga ja uut osta tundus raiskamisena.

Palju Sa mäletad oma raseduseaegadest? Detaile, emotsioone, huvitavaid/naljakaid seikasid jne? Sul on mõned aastad kahe raseduse vahele jäänud, kas teise rasedusega oli palju taasavastamist või oleksid justkui esimest korda lapseootel olnud?

Osasid asju mäletan, osasid mitte. Ma arvan, et tunded ja emotsioonid on need, mis kiiremini ununevad. Naljakad seigad, nagu näiteks öösel kl 1.00 linna pealt toidu otsimine – need jäävad paremini meelde.

Teine kord rase olla on emotsionaalses mõttes ikka teistsugune, otseloomulikult olen õnnelik ja põnevil, kuid esimese korra elevust enam korrata ei saa. Selleks peaks vist hulga rohkem aastaid vahele jääma, et see taas täiesti uue kogemusena tunduks.

Kas kirjutasid raseduste ajal midagi üles ka? Kui ei, siis kas praegu soovid, et oleksid kirjutanud?

Ei kirjutanud. Võib-olla oleks praegu tore lugeda… Üritan sama viga mitte korrata oma laste kasvatamisel ja täidan usinalt beebimärkmikku.

Mida Sa teeksid teisiti, kui veelkord rasedaks jääksid ja seda perioodi taas läbi saad elada? Või mida soovitad teistele rasedatele?

Ma ei oskaks midagi muuta ega teisiti teha. Usun, et oluline on hoida tasakaalu – teha oma igapäevaseid toimetusi edasi, kuid samas uurida ka enda seisundi kohta, osta valmis beebiasju jne. Ehk teisisõnu olla nii praeguses hetkes, kui ka tulevikus.

Tervisliku toitumisega samamoodi – võib-olla ma soovitaksin pisut oma menüüd kohendada, kuid mitte täielikult muuta. Ehk võtta mingit vitamiini või mineraali, mida parasjagu vaja, kuid mitte kõiki võimalikke toidulisandeid.

Mis oli raseduse juures kõige ilusam asi Su jaoks? Kas need on mõlema raseduse puhul olnud samad?

Esimese raseduse puhul nautisin seda äratundmist, et minust saab ema. Mis tunde see tekitab? See on justkui uus roll, kuid ometigi nii loomulik ja tuttav, selline mõnus äratundmine. Teise raseduse puhul nautisin mõtet perekonna suurenemisest.

photo 2
Autor: Maarja Sild

Loe veel: Katrin Siska: rasedus oli minu kõige õnnelikum aeg!
Loe veel: 8 asja, mida teeks Saara Kadak teisiti, kui uuesti rasedaks jääks
Loe veel: Liina Raud: oleksin tahtnud rasedusaega rohkem üles kirjutada

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s