inimene, rasedaankeet

Rasedaankeet: tantsutreener Helit

Rasedaankeet on küsimustik, milles on 12 küsimust või lause algust. Ankeedile vastavad erinevad tublid emad, meenutavad oma raseduse huvitavaid seikasid ja jagavad kogemusi.

Esimesena jagab oma kogemust Türi Tantsustuudio looja ja peatreener Helit Seljamaa, kellel on 4-aastane poeg Airon Kristian.

26551543_10214582605589387_1586659864_n

12 küsimust raseduse kohta:

1. Mäletan oma rasedusest, et esimesed 3 kuud olid põrgupiin, kuna 24/7 oli kohutavalt paha olla ja viimane kuu oli väga raske, kuna kõht oli üüratu. Aga vahepealne osa oli jällegi täiesti imeline – tundsin end imeilusana, pakatasin energiast ja tundsin, et olen kõikvõimas! Kandsin uhkusega enda kasvavat kõhtu.

2. Kui sain rasedusest teada, siis olin õnnelik ja segaduses samal ajal. Hirm teadmatuse ees oli nii suur! “Kas saan hakkama? Ma ei saa raudselt hakkama! Millesse ma end mässisin?”

3. Minu kõige veidram moment raseduse ajal, oli see, kui läksin esimest korda arstile, et end rasedusega arvele võtta. Samal ajal lootsin, et ühtegi tuttavat ei näeks. Mõtlesin, et suurlinnas on see tõenäosus ikka väga väike, aga ei, samast kabinetist astus välja kunagine koolikaaslane. Tema silmad olid väga suured, kui mind nägi ja küsis, et mis ma siin küll teen. (Ta ise oli viimase vindi peal rase)

4. Unistasin rasedana kõige enam kõhuli magamisest ja õlust (ma ei joonud enne rasedust õlut ja ei joo seda ka nüüd, aga raseduse ajal tundus see maailma kõige ihaldusväärseim asi).

5. Ma ei suutnud raseduse ajal absoluutselt trenni teha või võimlemas käia. Raseduse alguses plaanisin olla meeletult aktiivne rase, aga millegipärast olin kõige laisem rase üldse vist.

6. Minu kõige halvem rasedusaegne harjumus oli rämpstoidu söömine. See maitses liigagi hästi!

7. Jäädes uuesti rasedaks, liigutaksin ma end rohkem. Mediteeriks, tegeleks joogaga, saaks parema kontakti enda kehaga. Valmistuksin ka sünnituseks vaimselt paremini ette ja kindlasti toituks teadlikumalt ning tervislikumalt!

8. Kui tundsin esimest korda lapse liigutusi hakkasin õnnest nutma! See oli lihtsalt nii imeline! Hakkasin veel kusjuures üsna vara neid tundma (16.nädalal).

9. Minu kõige suurem hirm/mure raseduse ajal oli keisrilõige! Ma kartsin seda nagu tuld ja õnneks seda ei juhtunud ka.

10. Sünnituseks valmistusin natuke lugedes raamatuid ja Youtubest videoid vaadates. Foorumites lugesin teiste naiste sünnituslugusid küll, aga need pigem hirmutasid. Loengutesse olin end kirja pannud küll, aga laps sündis varem ning nendesse ei jõudnudki.

11. Ma olin üsna kuri rase. Rasedus muutis mind millegipärast õelaks. Samas jälle oli see nii vaid esimesel trimestril ja viimasel raseduskuul. Selle vahepealse aja olin jälle maailma kõige rõõmsam ja säravam!

12. Soovitaksin igale rasedale lubada endale puhkust enne lapse sündi. Jääda dekreeti kohe, kui võimalus on! Käia kinos, teatris, magada poole lõunani jne. Peale sünnitust ei saa päris pikalt endale aega lubada.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s